Oferta na głośniki jest obecnie bardzo zróżnicowana, a to oznacza, że zanim przejdziemy do ostatecznego wyboru, powinniśmy najpierw przyjrzeć się różnym dostępnym opcjom. Tylko wówczas, znając ich słabe i mocne strony, będziemy mogli powiedzieć co będzie dla nas najlepsze i co faktycznie będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Dodatkowo kupując obecnie głośniki, możemy korzystać z funkcji, które jeszcze całkiem niedawno mogły wydawać się nierealne i pozostawać w sferze marzeń. To oznacza, że powinniśmy się także zastanowić czy takie nowoczesne rozwiązania w ogóle są nam potrzebne i czy będziemy z nich korzystać.

Co oferują inteligentne głośniki?

Ostatnimi czasy bardzo dużym powodzeniem cieszą się inteligentne głośniki. To oznacza, że mając je w swoim domu, będziemy mogli nimi sterować za pomocą głosu.

Co więcej, jeśli poprosimy o podanie prognozy pogody albo ustawienie większej głośności, to także to uzyskamy. Dzięki temu będziemy mogli sterować naszą muzyką bez konieczności podchodzenia do odtwarzacza, co przyda się szczególnie wtedy, gdy będziemy zajęci czymś innym, albo będziemy mieli brudne ręce. Dodatkowo warto podkreślić, że inteligentne głośniki za pomocą sieci WiFi albo systemu Bluetooth możemy łączyć z innymi inteligentnymi sprzętami. To oznacza, że korzystając z ich możliwości, będziemy mieli szansę włączyć telewizor, oświetlenie albo ogrzewania. Co więcej może się również okazać, że będziemy mogli tym wszystkim sterować nawet na odległość, przy wykorzystaniu naszego smartfona. Tak wiele funkcji jakie mogą nam oferować inteligentne głośniki może zaskakiwać, nie mniej warto sprawdzić czy nie będą one przydatne w naszym przypadku, bo może się okazać, że w ten sposób znacznie ułatwimy sobie codzienne funkcjonowanie.

Jakieś wady muszą być

Z pewnością już nie raz zdążyliśmy się przekonać, że nie ma rzeczy idealnych. Nawet najwspanialsze produkty muszą mieć jakieś wady, od których będzie zależało czy ostatecznie zdecydujemy się na zakup danego sprzętu czy jednak nie. W przypadku inteligentnych głośników do ich największej wady z pewnością trzeba zaliczyć słabą jakość dźwięku. Niestety ale dźwięk uzyskany w tym przypadku będzie płaski, bez głębszego brzmienia, a przy każdym zakłóceniu na sieci WiFi czy Bluetooth będą pojawiały się również zakłócenia w pracy takich inteligentnych głośników. Z jednej strony inteligentne głośniki mogą nam zaproponować niesamowitą funkcjonalność, sprawić że nasze życie będzie prostsze, a do tego jeszcze same w sobie są stosunkowo niewielkie. Z drugiej dźwięk, który jest przez nie oferowany pozostawia wiele do życzenia i może się okazać, że nie będzie spełniał oczekiwań fanów muzyki.

Dlatego trzeba się zastanowić czy ważniejsza jest dla nas funkcjonalność czy jednak brzmienie dźwięku.

Laura

By Laura