Decydując się na zakup słuchawek zakładamy, że będą nam one służyły przez dłuższy czas. To oznacza, że niezwykle ważne jest dla nas to, aby były jak najlepszej jakości, ale także żeby oferowały nam wysokiej jakości brzmienie i co również ważne, żeby jak najlepiej odpowiadały na nasze oczekiwania. To wszystko właśnie sprawia, że zanim dokonamy ostatecznego zakupu wymarzonych słuchawek, powinniśmy najpierw dokładnie przyjrzeć się różnym możliwościom i co więcej, przeanalizować, która z tych opcji będzie najlepsza dla nas. Tym bardziej, że jedną z głównych klasyfikacji słuchawek jest ta, mówiąca o tym, że mogą być one otwarte, półotwarte i zamknięte.

Poznajmy ich różnice

Przede wszystkim, żeby móc zdecydować, który rodzaj słuchawek będzie dla nas najlepszy, w pierwszej kolejności powinniśmy poznać różnice między nimi. Decydując się na słuchawki otwarte będziemy słyszeli wszystkie dźwięki, które będą pojawiały się dookoła nas, a z drugiej strony, także otoczenie będzie słyszało to, co będzie leciało w naszych słuchawkach.

Może się okazać, że to nie będzie zbyt dobre rozwiązanie, jeśli z takich słuchawek chcemy korzystać w biurze czy w miejscach publicznych. Jednak takie słuchawki mniej męczą uszy i nie sprawiają, że się w tym miejscu pocimy, dzięki czemu możemy z nich znacznie dłużej korzystać, w taki sposób, aby były dla nas wygodne i nie powodowały żadnego dyskomfortu. Mamy także słuchawki zamknięte. One całkowicie odcinają nas od świata zewnętrznego, a więc ludzie dookoła nas również nic nie będą słyszeli. Minusem takich słuchawek jest to, że są one bardzo szczelne, a więc co jakiś czas będziemy musieli sobie robić przerwy, bo w przeciwnym razie będziemy mieli zmęczone, spocone i obolałe ucho. Znowu odcięcie nas od dźwięków z zewnątrz sprawi, że będziemy mogli mieć ustawioną niższą głośność w słuchawkach, a więc będziemy bardziej dbali o słuch.

Kompromis jest możliwy

Z jednej strony nie chcemy słuchawek otwartych, bo nie chcemy słyszeć wszystkich dźwięków, które pojawiają się dookoła. Z drugiej nie chcemy też tych zamkniętych, ponieważ podczas przebywania na dworze całkowite odcięcie się od otoczenia może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli poruszamy się po chodnikach. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być słuchawki półotwarte. Z jednej strony zatrzymują one część dźwięków, a więc nie słyszymy ich już tak wyraźnie, jak w słuchawkach otwartych, ale jednocześnie nie blokują ich tak szczelnie, jak słuchawki zamknięte. Do tego nie są tak męczące dla naszych uszu, bo zapewniają minimalny przepływ powietrza. Warto zobaczyć czym różnią się między sobą poszczególne modele i zdecydować, który z nich okaże się tym najlepszym dla nas.

Laura

By Laura