Kiedy inwestujemy w dobrej jakości sprzęt audio, chcemy mieć pewność, że dźwięk i obraz, które będą do nas docierały, będą wysokiej jakości. To oznacza, że dokonując wyboru poświęcamy wiele czasu na porównanie parametrów, tak aby mieć pewność, że faktycznie wybierzemy najlepszą propozycję, która idealnie będzie pasowała do pomieszczenia, w którym chcemy ją ustawić. A jednak, czasami okazuje się, że efekt końcowy, który udało nam się osiągnąć nie do końca jest taki, jak być powinien.

Czy to oznacza, że wybraliśmy zły sprzęt, a może coś innego zostało przez nas przeoczone?

Zwróćmy uwagę na przewody

Zazwyczaj dokładamy starań, aby spośród setek różnych propozycji wybrać najlepszy odtwarzacz, idealne głośniki, odpowiedni wzmacniacz i wiele innych elementów, które składają się na nasz system audio. Jednocześnie często dzieje się tak, że wydaje nam się, że nie ma większego znaczenia jaki kabel wybierzemy. Po prostu, kabel to kabel, a więc wybieramy ten, który z jednej strony odpowiada nam pod względem długości, więc daje możliwość rozstawienia całego systemu audio tak jak planowaliśmy, a z drugiej wydaje nam się stosunkowo tani.

Takie podejście to niestety częsty błąd, bo tak naprawdę wybór odpowiedniego przewodu będzie miał ogromne znaczenie dla brzmienia naszego systemu audio i tego, na ile będziemy z niego zadowoleni. Dlatego też, nie powinniśmy się decydować na najtańszy kabel, bo może się okazać, że w ten sposób zaprzepaścimy nasze skrupulatne wybieranie najlepszego sprzętu.

Kable mają różne parametry

Bardzo ważne w tym wszystkim jest to, aby cały czas pamiętać, że nawet kable oferowane są nam w różnych parametrach.

To oznacza, że będą się one różniły rezystancją, pojemnością czy indukcyjnością. Dodatkowo trzeba zwrócić również uwagę na to czy jest on odpowiednio ekranowany, bo jeśli będzie to zrobione zbyt słabo, to może się okazać, że nasz kabel będzie działał jak antena, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Dobrze dobrany przewód do systemu audio będzie wzmacniał niektóre sygnały, a jednocześnie też będzie zmniejszał inne.

Dodatkowo warto też pamiętać, że to właśnie dzięki niemu możemy pozbyć się wielu zniekształceń i szumów. Dlatego też kupując przewód do systemu audio trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam kabel, ale również na wtyczki, za pomocą których mamy połączyć poszczególne urządzenia. Wbrew pozorom przewód ma niesamowite znaczenie jeśli chodzi o prawidłowe brzmienie naszego systemu audio.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na parametry takiego przewodu, porównać go z innymi propozycjami i zastanowić się, które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku.

Laura

By Laura