Gramofony na nowo wracają do łask, a to oznacza, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem takiego sprzętu grającego. Wówczas może pojawić się pytanie, czy lepiej kupić nowe urządzenie, czy może wystarczy, jeśli zakupimy sprzęt używany? Oczywiście jak zwykle, każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, jednak jeśli na spokojnie wszystko przeanalizujemy, to szybko może się okazać, że nie warto kupować używany gramofon. Tak naprawdę możemy na tym dużo więcej stracić niż zyskać.

Dlatego też warto wcześniej się zapoznać za argumentami na rzecz nowych gramofonów, aby później nie żałować swojej decyzji.

Jak to jest z tymi starymi

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że stare gramofony, które będą oferowane w bardzo dobrej jakości, jednocześnie też będą bardzo drogie. To będzie oznaczało, że znacznie mogą przekraczać kwotę, którą chcieliśmy tutaj zainwestować.

Jeśli znowu oferowany jest nam on w przystępnej cenie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie działa tak jak powinien, albo będzie wymagał sporej i kosztownej naprawy. Dodatkowo nawet jeśli naprawimy jedną część, to nie możemy mieć pewności, że za chwilę nie popsuje się kolejna i będziemy ciągle wkładać w ten gramofon kolejne pieniądze. Przy starych urządzeniach może także brakować instrukcji, a to także będzie utrudniało jego naprawy, co będzie generowało dodatkowe koszty.

No i nie zapominajmy, że z jednej strony będziemy mieli tutaj przestarzałą technologię, a więc będziemy mogli korzystać z takiego gramofonu w znacznie mniejszym zakresie niż z nowych, a do tego jeszcze możemy mieć trudności z uzyskaniem części zamiennych.

Dlaczego lepiej wybrać nowy?

Jeżeli decydujemy się na zakup gramofonu, to z pewnością chcemy mieć pewność, że będziemy mogli z niego korzystać przez wiele lat. To oznacza, że decydując się na nowy gramofon otrzymujemy sprzęt w nowej technologii, dzięki czemu możemy zapewnić sobie jego lepsze brzmienie, poprzez podłączenie do zewnętrznych głośników.

Dodatkowo jeszcze otrzymujemy gwarancję, a więc wszelkie naprawy będą wykonywane przez profesjonalny serwis, co da nam pewność, że taki gramofon będzie działał dokładnie tak jak powinien. Oczywiście dzięki temu także znacznie łatwiej będzie nam zakupić części zamienne, a więc nie będziemy musieli zbyt długo czekać, aż gramofon do nas wróci i znowu będziemy mogli z niego korzystać. No imamy tutaj także pewność, że otrzymujemy w pełni sprawny produkt, który spokojnie będzie mógł nam służyć przez kolejne lata.

Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, co oferuje nam stary gramofon, a co może nam zaproponować nowy. Jeśli wszystko dokładnie przemyślimy, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że nie warto inwestować w stary gramofon. Lepiej kupić nowy.

Laura

By Laura