Bardzo często podczas uprawiania sportu przydaje się muzyka, która będzie wyznaczała rytm pracy rąk i nóg, i która jednocześnie pomoże się skupić na tym co mamy robić. Jednak nie zawsze mamy możliwość włączyć ją na odtwarzaczu, zwłaszcza jeśli ćwiczymy na dworze. To właśnie powoduje, że coraz więcej osób zainteresowanych jest słuchawkami, z których będą mogli korzystać nie tylko podczas podróży komunikacją miejską, ale z których będą mogli skorzystać także podczas uprawiania sportu.

Na co więc zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybrało się rozwiązanie, które będzie najlepsze i które sprawdzi się idealnie nawet podczas ciężkiego treningu?

Wytrzymałość

Oczywiście warto pamiętać o tym, że słuchawki sportowe powinny być wykonane w taki sposób, aby wygodnie trzymały się naszych uszu. Wówczas spokojnie będziemy mogli wykonywać wszystkie ruchy, nie martwiąc się, że co chwilę będą nam spadały, przeszkadzając w prawidłowym przeprowadzeniu treningu. Dodatkowo takie słuchawki sportowe powinny być lekkie i niewielkie, tak abyśmy mogli z nich korzystać w każdym momencie i jednocześnie, żeby nas nie rozpraszały.

No i oczywiście muszą być wykonane z takiego materiału, który będzie odporny na pot, a jeśli planujemy w nich biegać nawet gdy będzie deszcz, to powinniśmy się upewnić, czy są one również wodoszczelne.

Jaki typ?

Warto wiedzieć, że możemy się tutaj zdecydować na słuchawki douszne, a więc takie, które będą wkładane w uszy, jak i takie nauszne, a więc nakładane na uszy. Dodatkowo możemy wybrać takie, które całkowicie będą nas odcinały od dźwięków zewnętrznych i też ludzie z zewnątrz nie będą słyszeli tego co słyszymy my, ale możemy się zdecydować także na słuchawki otwarte.

To oznacza, że my będziemy słyszeli dźwięki zewnętrzne i ludzie obok nas będą słyszeli to, co będzie rozbrzmiewało w naszych słuchawkach. Dodatkowo warto się zastanowić, czy chcemy mieć słuchawki na kablu, co może przeszkadzać podczas ćwiczeń, czy może jednak wolimy takie bezprzewodowe. Wówczas będziemy mogli się zdecydować na takie, które będą działały poprzez połączenie WiFi, albo przez system Bluetooth.

Każda z tych opcji ma swoje mocne i słabe strony, dlatego też warto je rozważyć, aby móc określić, która z nich lepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Oferta na słuchawki sportowe jest dosyć szeroka, a to oznacza, że powinniśmy dokładnie przyjrzeć się różnym możliwościom, tak żeby móc ocenić, które z nich najlepsze będą w naszym przypadku. Przede wszystkim warto kilka wypróbować, tak aby móc powiedzieć, które z nich najlepiej trzymają się naszych uszu i są dla nas najwygodniejsze.

Laura

By Laura