Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele, pozornie mało istotnych elementów, ma wpływ na jakość dźwięku, który finalnie dociera do naszych uszu. Dlatego też, niejednokrotnie patrzymy na moc głośników, na ich wielkość, ale jednocześnie zapominamy o tym, aby sprawdzić jak wygląda ich obudowa i z jakiego materiału jest ona wykonana. A przecież prawdziwi fani muzyki i znawcy sprzętu audio, dobrze wiedzą, że tak naprawdę ma ona ogromne znaczenie jeśli chodzi o jakość odtwarzanej muzyki. Dlatego też tak ważne jest to, aby sprawdzić, jakie rozwiązania są nam obecnie proponowane i przeanalizować, z których z nich powinniśmy skorzystać, aby być zadowolonym z brzmienia, które będzie do nas docierało.

To jest ważne

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że niewłaściwie wykonana obudowa, może wpływać na pozostałe sprzęty, a jej drgania mogą sprawić, że ich praca będzie zakłócana. Dlatego też, warto spojrzeć na propozycję od ELAC, gdzie mamy obudowę wysokiej jakości, a każdy przetwornik został umieszczony w osobnej komorze rezonansowej. Właśnie takie rozwiązanie daje nam gwarancję, że fale, które będą wytwarzane przez jeden głośnik, w żaden, nawet najmniejszy sposób nie będą wpływały na drugi, który umieszczony jest w tej samej obudowie. Takie rozwiązanie udało się osiągnąć dzięki specjalnym nakładkom antywibracyjnym.

Nie musimy się więc tutaj przejmować ani drganiami, które mogłyby się pojawiać i zniekształcać dźwięk, ani tym bardziej nie musimy się martwić tym, że fale dźwiękowe będą na siebie nachodziły, co również miałoby negatywny wpływ na jakość brzmienia.

To nie wszystko

Warto wiedzieć, że produkty ELAC oferują nam coś jeszcze. Dwa niskotonowe głośniki, które będą działały razem. To oznacza, że będziemy mogli liczyć na wiernie odtworzony dźwięk, a dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie będziemy widzieli tylko membranę pasywną, mimo że będziemy słyszeć jej moc, to cały układ dźwiękowy będzie dla nas niewidoczny. W przypadku głośników podstawkowych także możemy liczyć na wysokiej jakości dźwięki, które będą czyste i pozbawione jakichkolwiek zakłóceń. A co więcej, będą zachowywały niezbędną dynamikę i moc. Warto sobie uświadomić, jak wiele w przypadku brzmienia zależy od jakości obudowy, która będzie wykorzystana w naszych głośnikach i dodatkowych systemów, które będą tutaj użyte. To też oznacza, że dokładnie powinniśmy przyjrzeć się im wszystkim, tak abyśmy mogli powiedzieć, czy produkty ELAC będą spełniały nasze oczekiwania.

Jednak nowoczesne rozwiązania, które zostały przez nich zachowane mogą dać nam gwarancję czystego i mocnego dźwięku, który w żaden sposób nie będzie zakłócony.

Laura

By Laura